Czy przygotowałaś już swoje akcesoria do wykonania makijażu oka? W tym artykule dowiesz się, jak zrobić idealny makijaż oka. Postępując zgodnie z tymi prostymi krokami, bez problemu stworzysz piękny i trwały makijaż, który na pewno przyciągnie uwagę.

Przygotuj powieki

Pierwszym krokiem do uzyskania pięknego makijażu oka jest przygotowanie powiek. Nałóż na powieki bazę pod cienie, która zapewni dłuższą trwałość. Jeśli będziesz posługiwać się nieco mniej trwałymi cieniami do powiek, zaaplikuj również korektor, który dodatkowo wzmocni ich trwałość.

Zastosowanie korektora pomoże Ci również skorygować ewentualne niedoskonałości, sprytnie zakryć cienie pod oczami i utrzymać cienie w miejscu. Nałóż zwilożoną wcześniej gąbeczką do makijażu, bądź pędzlem do podkładu niewielką ilość produktu w 2 miejscach – przy wewnętrznym oraz zewnętrznym kąciku oka. Pamiętaj, aby jego ilość nie była zbyt duża – oko wydawałoby się wtedy zbyt ciężkie, a zmarszczki wokół oczu zostałyby niekorzystnie uwydatnione.

Nałóż bazowy cień

Kiedy już przygotujesz powieki, możesz nałożyć cień bazowy. Kolor cienia powinien być neutralny i delikatny, ponieważ jego rolą jest jedynie wyrównanie kolorytu całej powieki i lekkie wypełnienie zmarszczek. Nałóż go na powieki przy pomocy miękkiego pędzla i równomiernie rozprowadź.

Jeśli chcesz uzyskać efekt wow, możesz dodać drugi kolor bazowy na zewnętrzną część powieki i za łukiem brwiowym. Taki trik doda Twojemu makijażowi oka elegancji i wyrafinowania.

Uwydatnij zewnętrzną część powieki

Aby nadać oku głębię i wyrazistość, zdefiniuj zewnętrzną część powieki. W przypadku brązowych lub szarych oczu możesz zastosować różne odcienie brązu, podczas gdy dla niebieskookich najlepiej sprawdzi się fioletowy lub różowy kolor. Dla posiadaczek zielonych tęczówek, świetnym pomysłem będzie podkreślenie ich koloru oczu i nałożenie ciemnozielonego cienia zarówno na całą powiekę lub jako błyszczący dodatek na środku oka. Makijaż oka zacznij od nałożenia cienia bazowego, w przypadku makijażu w kolorach brązu, niech będzie to jego cielisty, jasny odcień. Następnie zacznij rozprowadzać ciemny kolor brązu na zewnętrznym kąciku i dokładnie do rozblenduj małym puchatym pędzelkiem. Ostatnim krokiem będzie nałożenie błyszczącego cienia np. w kolorze złota na sam środek powieki, który doda makijażowi nieco imprezowego looku. Nie zapomnij również o podkreśleniu dolnej powieki takim kolorem cienia, który będzie nieco ciemniejszy od koloru bazowego, ale też delikatnie jaśniejszy od cienia nałożonego na zewnętrznym kąciku. Zapewni Ci to idealne dopełnienie całego makijażu oka.

jak wykonać makijaż oka?

Podkreśl linię rzęs

Jednym z najważniejszych elementów makijażu oka są rzęsy. Przyciągają uwagę i sprawiają, że oko wygląda na większe. Aby optycznie powiększyć oko, możesz zacząć od podkreślenia linii rzęs eyelinerem. Zacznij od wewnętrznej krawędzi oka i rysuj cienką linię, stopniowo pogrubiając ją w kierunku zewnętrznym.

Jeśli nie jesteś jednak wprawiona w rysowaniu kreski eyelinerem, możesz spróbować zastąpić go cieniem. Użyj skośnego pędzla do cieni, zanurzając go w cieniu lub eyelinerze. Następnie połóż go na samej krawędzi rzęs i wykonaj ruchy podobne do rysowania eyelinerem.

Opcjonalnie – nałóż sztuczne rzęsy

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej spektakularny efekt, możesz nałożyć sztuczne rzęsy. Zapewni to jeszcze bardziej intensywny look i sprawi, że Twoje oczy będą wyglądać na większe i bardziej podkreślone. Przyklej je na zewnętrznej stronie rzęs naturalnych, kładąc klej na ich końcach i odczekując kilka sekund. Nie zapomnij dociąć rzęs nożyczkami, tak aby perfekcyjnie dopasowywały się do kształtu Twojego oka.

Pamiętaj, że makijaż powinien być dobierany do sytuacji. Jeśli planujesz wypad wieczorem, możesz śmiało postawić na mocny makijaż, ale na co dzień lepiej pochylić się nad nieco bardziej naturalnym efektem. Elegancja i kobiecość wcale nie muszą oznaczać skomplikowanych zabiegów – czasem wystarczy kilka podstawowych trików makijażowych, żeby wyglądać pięknie i zjawiskowo.

Polecane usługi