Mezoterapia mikroigłowa Łódź

Mezoterapia mikroigłowa Łódź

Obecnie coraz więcej kobiet, jak i mężczyzn przykłada coraz większą uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego. W związku z tym wszelkie gabinety kosmetologiczne czy kliniki medycyny estetycznej cieszą się rosnącą popularnością swoich usług. Większość z nich proponuje wiele zabiegów mających na celu zmniejszenie oznak starzenia, poprawę wyglądu cery, sylwetki czy zredukowanie wszelkich blizn lub rozstępów. Jednym z najważniejszych zadań gabinetów kosmetologicznych jest poprawa napięcia, jędrności i elastyczności skóry klienta.

Do jednego z najbardziej popularnych zabiegów ostatnich lat, który zapewni nam wspomniane wcześniej efekty, zalicza się mezoterapię mikroigłową w Łodzi. Nie ma się czemu dziwić, gdyż zabieg mezoterapii mikroigłowej opiera się na zastosowaniu jednocześnie dwóch technik zabiegowych, co zapewni naszej skórze jeszcze lepsze rezultaty. Mezoterapia mikroigłowa jest swego rodzaju metodą dwukierunkową. Nakłuwając skórę, dostarcza się jej potrzebnych substancji aktywnych, a sam proces gojenia można potraktować jako naturalną zdolność skóry do przebudowy i regeneracji.

Kontakt
Wyślij wiadomość

Zapytaj o wolny termin na mezoterapie mikroigłową w Łodzi już dziś!

    Zabieg mezoterapii mikroigłowej najczęściej wykonuje się w okolicy twarzy, szyi i dekoltu. Jednak nie tylko. Można zastosować ją także w innym obszarze ciała. Do zabiegu wykorzystuje się najczęściej urządzenie zwane „Dermapenem”, którego nazwa pochodzi od specyficznego wyglądu samej maszyny. Wygląda ono nieco jak pióro niemałej grubości. Samo urządzenie zakończone jest wymiennym kartridżem składającym się z kilkunastu malutkich igiełek o średnicy około 0,02 mm, które nakłuwają naszą skórę w sposób kontrolowany w zależności od jej okolicy na głębokość od 0,25 do 2,5 mm.

    Mezoterapia mikroigłowa – co to jest?

    Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez jej nakłuwanie bardzo cienkimi igłami. Cały mechanizm zabiegu opiera się na wytwarzaniu nowych włókien kolagenowych. Powstałe w wyniku nakłuć, mikrourazy, pobudzają uwalnianie z komórek krwi czynnika wzrostu, który powoduje różnicowanie się komórek macierzystych i fibrobralstów. To z kolei przyczynia się do produkcji kolagenu, będącego głównym składnikiem strukturalnym skóry właściwej. W procesie tym powstaje również elastyna, kwas hialuronowy, a także glikozaminoglikany – elementy macierzy międzykomórkowej.

    Mikronakłuwanie jest dość nową procedurą terapeutyczną. Nakłucie skóry samo w sobie przyczynia się do wytworzenia urazu, a w dalszej kolejności do gojenia się skóry. Mikronakłucia powstałe w wyniku przeprowadzonego zabiegu mezoterapii mikroigłowej przyczyniają się do znacznego przyspieszenia mikrokrążenia w skórze, a także do szybszej odbudowy tkanek. Proces tworzenia się nowego kolagenu i przebudowy skóry z reguły trwa jeszcze wiele tygodni po zabiegu.

    Mezoterapia mikroigłowa w Łodzi jest zatem zabiegiem, który łączy w sobie dwie metody – jednoczesnego mikronakłuwania i dostarczania skórze wielu cennych składników odżywczych, jakimi są witaminy, aminokwasy czy kwas hialuronowy będący znakomitym nawilżaczem. Podczas nakłucia dochodzi bowiem do tworzenia się kanalików w skórze, które sprawiają, że wszelkie substancje odżywcze są zdecydowanie lepiej dostarczane do głębi skóry i dzięki temu, mogą zadziałać dużo efektowniej. Oprócz dostarczenia cennych substancji dużą rolę w zabiegu mezoterapii mikroigłowej odgrywają już same nakłucia, które stymulują skórę do przebudowy oraz produkcji kolagenu i elastyny

    Do zabiegu mezoterapii mikroigłowej, oprócz specjalnie przeznaczonych do tego produktów, z powodzeniem mogą być również wykorzystywane preparaty przeznaczone do tradycyjnej mezoterapii igłowej.

    Mezoterapia mikroigłowa w Łodzi – ile zabiegów?

    Mezoterapia mikroigłowa z pewnością należy do zabiegów, które powinny być wykonywane w tzw. seriach w odpowiednich odstępach czasowych. Bardzo ważną kwestią jest też dobór prawidłowej głębokości nakłuć. Mikroigły powinny bowiem sięgać skórnych naczyń krwionośnych. Należy pamiętać również o tym, że głębokość działania igieł powinna być dobrana w taki sposób, żeby naruszone zostały naczynia umiejscowione pod siecią naczyń włosowatych warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Jest to o tyle ważne, gdyż odpowiedni dobór głębokości działania mikroigieł zapewnia oczekiwany efekt.

    Mezoterapia mikroigłowa w Łodzi

    Najlepszych rezultatów po wykonanym zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy spodziewać się po poddaniu się od 4 do 6 powtórzeń co 2-4 tygodnie. W tym czasie skóra ma wystarczająco dużo czasu na regenerację oraz przebudowę i może być poddana następnemu zabiegowi z serii. Jeśli więc oczekujemy widocznych rezultatów w postaci spłycenia zmarszczek, blizn, rozstępów czy innych problemów skórnych, musimy przede wszystkim pamiętać o poddaniu się wymaganej serii zabiegów i uzbroić się w cierpliwość. Niewykonanie zalecanej liczby zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych może bowiem skutkować znikomym efektem lub nawet brakiem oczekiwanej poprawy stanu skóry.

    Mezoterapia mikroigłowa – jak długo utrzymuje się efekt?

    Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, którego efekty narastają w sposób stopniowy, dzięki czemu są niezwykle naturalne. Dostosowanie się do zalecanej ilości zabiegów gwarantuje też osiągnięcie naprawdę spektakularnych rezultatów, które będą widoczne przez długi czas. Należy jednak pamiętać, że niestety nic nie jest wieczne i pomimo tego, że zabieg mezoterapii mikroigłowej rzeczywiście spowalnia procesy starzenia się skóry, nic nie jest w stanie go stuprocentowo zahamować.

    Tak samo, jak większość innych zabiegów kosmetologicznych, zaleca się wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej co około półtora roku. Takie powtórzenie nie tylko sprawi, że nasza skóra ponownie zacznie produkować kolagen i elastynę, ponieważ białka te ulegają stałej wymianie i ich wytwarzanie spada wraz z biegiem lat, lecz również umocni wcześniej uzyskany efekt, dzięki czemu rezultat będzie jeszcze bardziej zadowalający.

    Mezoterapia mikroigłowa w Łodzi – wskazania:

    • Pierwsze oznaki starzenia się skóry
    • Widoczne blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
    • Rozstępy
    • Przebarwienia
    • Skóra pozbawiona blasku
    • Wiotka skóra
    • Sucha skóra
    • Profilaktyka przeciwstarzeniowa
    • Rumień
    • Wypadanie włosów
    • Trądzik
    • Widoczne zmarszczki, bruzdy

    Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania:

    • Otwarte rany
    • Ciąża
    • Karmienie piersią
    • Wirus HIV, HSV, WZW
    • Stany nowotworowe
    • Zaburzenia krzepliwości krwi
    • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
    • Skłonności do tworzenia bliznowców
    • Zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze
    • Choroby metaboliczne i autoimmunologiczne
    • Poparzenia w miejscu zabiegu
    • Przyjmowanie antybiotyków i leków NLPZ
    • Aktywna opryszczka
    • Alergia na składniki zawarte w koktajlach przeznaczonych do mezoterapii mikroigłowej i na metale
    • Zaburzenia czucia
    • Znamiona w miejscu zabiegu
    • Łuszczyca w miejscu zabiegu
    • Terapia izotretynoiną

    Mezoterapia mikroigłowa – czym się różni od mezoterapii igłowej?

    Jak już dowiedzieliśmy się z tekstu zamieszczonego powyżej, mezoterapia mikroigłowa to nic innego, jak kontrolowane nakłuwanie skóry przy użyciu narzędzi wyposażonych w mikroigły. Oczywiście wykonywane przez odpowiednio wykwalifikowanego do tego zabiegu kosmetologa. Mezoterapia igłowa natomiast to zabieg oparty na cyklicznym podskórnym lub śródskórnym podawaniu składników aktywnych przy użyciu tradycyjnej igły i strzykawki bądź też specjalnie przeznaczonego do tego pistoletu na ograniczonym obszarze skóry. Jej głównym celem jest uzyskanie poprawy kondycji skóry oraz redukcja wszelkich defektów, które dotykały pacjenta.

    Jak widać, zabiegi te rzeczywiście mogą, wydawać się do siebie bardzo podobne, szczególnie patrząc, na ich zbliżoną nazwę jednak mechanizmy działania obu z nich, są zupełnie inne, to samo tyczy się samej procedury zabiegowej, jak i wykorzystywanych do tego specjalistycznych urządzeń. W przypadku mezoterapii igłowej tak naprawdę najważniejsze jest, aby przed zabiegiem został dokładnie określony typ oraz stan skóry. Na tej podstawie zabiegowiec dobiera odpowiedni rodzaj preparatu. Osoba wykonująca zabieg, wybierając najlepszy rodzaj preparatu dla konkretnej skóry przede wszystkim, kieruje się jego składem oraz stężeniem wybranych substancji aktywnych. Dzięki temu osoba poddana zabiegowi może liczyć na zadowalające ją efekty. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej, zabieg mezoterapii igłowej powinien być wykonany około 4 razy w odstępach dwu- lub czterotygodniowych.

    Tak, jak w przypadku mezoterapii igłowej tak naprawdę najważniejszym aspektem całego zabiegu jest dobór odpowiedniego rodzaju koktajlu, aby skóra została bardziej nawilżona, odżywiona oraz wzmocniona tak, jeśli chodzi, o mezoterapię mikroigłową sytuacja, wygląda nieco inaczej. W wypadku mezoterapii mikroigłowej najważniejszym czynnikiem jest samo mikronakłuwanie, które w kontrolowany sposób uszkadza skórę. Nakłucia w następstwie gwarantują nam zajście naturalnego procesu, jakim jest gojenie się skóry. To z kolei sprzyja odbudowie oraz produkcji kolagenu i elastyny. Można więc powiedzieć, że wykorzystanie do tego specjalnie przeznaczonego preparatu jest swego rodzaju „dodatkiem”, który we wspaniały sposób dopełni całą procedurę i sprawi, że substancje aktywne będą miały szansę wniknąć w głąb skóry i lepiej spełnić swoją funkcję. W przeciwieństwie do zabiegu mezoterapii igłowej, gdzie zastosowanie odpowiedniego preparatu jest gwarancją uzyskania zadowalających efektów.

    Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy

    Zabieg mezoterapii mikroigłowej skóry głowy polega na jej powierzchownym nakłuwaniu mikroigłami przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia, jakim może być Dermapen. Razem z procesem mikronakłuwania, dostarczane są również różne składniki aktywne pobudzające porost włosów lub hamujące ich wypadanie. Wypadanie włosów to nie jedyny problem, z powodu którego może zostać zastosowany. Doskonałym pomysłem może być również wykorzystanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej w przypadku łojotokowego zapalenia skóry, rekonstrukcji słabej struktury włosa czy też po prostu w celu odżywienia włosów.

    Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest także stosowany w momencie łysienia androgenowego, telogenowego oraz plackowatego. Jeśli mamy do czynienia z cięższą postacią łysienia plackowatego zaleca się zastosowanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej w połączeniu z innymi zabiegami, np. z zabiegiem mezokarboksyterapii. Mezokarboksterapia to nic innego jak połączenie karboksyterapii i mezoterapii.

    Do zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóry głowy oprócz specjalnego urządzenia wykorzystuje się też odpowiednie rodzaje substancji aktywnych. Jedną z nich jest krzemionka organiczna, która powoduje regenerację włókien kolagenu i elastyny, będącymi rdzeniem budowy włosa. Kolejną popularną substancją wykorzystywaną w zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóry głowej jest biotyna, która przeciwdziała łuszczeniu skóry, a także hamuje nadmierne wydzielanie łoju.