Kosmetolog Konin

Kosmetolog Konin

Kosmetologia jest jednym z działów dermatologii, której historia sięga czasów starożytności. Kobiety już setki lat temu zaczęły interesować się swoją urodą, stanem swojej skóry oraz zastanawiać się jak mogłyby skutecznie poprawić swój wygląd. Aż w końcu nie tak dawno temu z dermatologii wyodrębnił się całkowicie nowy kierunek, jakim jest właśnie kosmetologia. Sam kosmetolog to osoba posiadająca wyższe studia licencjackie lub magisterskie, na których zdobywa wiedzę z zakresu biochemii, histologii, anatomii, mikrobiologii, a nawet podstaw chirurgii plastycznej i innych przydatnych mu w tym zawodzie przedmiotów. Dzięki temu taka osoba jest solidnie przygotowana do wykonywania wszelkich zabiegów kosmetologicznych, a także doradzania klientom odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli zatem zmagamy się z pierwszymi oznakami starzenia skóry, bądź toczymy nierówną walkę z trądzikiem, a jesteśmy z okolic – kosmetolog w Koninie pomoże wrócić nam do dobrostanu naszej skóry, ale także niezwykle ważnego w dzisiejszych czasach – dobrostanu psychicznego, ponieważ jak wiemy, problemy z trądzikiem lub z coraz bardziej widocznymi oznakami starzenia się skóry mogą większości z nas spędzić sen z powiek.

Kontakt
Wyślij wiadomość

Zapytaj o wolny termin na konsultację z kosmetologiem w Koninie już dziś!

  Dobry kosmetolog z Konina

  Jak zostało napisane powyżej – dobry kosmetolog nie tylko pomoże nam w powrocie naszej skóry do równowagi, ale również zaopiekuje się naszym samopoczuciem psychicznym. Jak doskonale wiemy, trądzik jest schorzeniem, które niestety najczęściej dotyka osoby w wieku nastoletnim. Dlaczego niestety? Dlatego, że młode osoby często oprócz tego, że są niezadowolone ze swojego stanu skóry, bardzo cierpią też wewnętrznie, zazwyczaj nikomu o tym nie mówiąc. Jak wiemy dla nastolatka wygląd zewnętrzny i akceptacja wśród rówieśników jest szczególnie ważna, a choroba jaką, jest trądzik, może niestety przeszkadzać im w budowaniu swojej pewności siebie. W tym przypadku przychodzi do nas dobry kosmetolog z Konina, który oprócz pomocy fizycznej, wykaże się również niezwykłą empatią i zrozumieniem. Kolejnym problemem, z którym zgłaszają się, klienci do salonów kosmetologicznych, są oznaki starzenia się skóry. Nie powinno nas dziwić to, że osoby starsze również cierpią z tego powodu i potrzebują wsparcia doświadczonego kosmetologa. Wymagają od niego nie tylko dobrania odpowiedniego zabiegu, ale również pełnej dyskrecji i wyrozumiałości. Z tego względu dobry kosmetolog powinien posiadać wszystkie te cechy, aby skutecznie mógł nieść pomoc każdemu z nas.

  Co robi kosmetolog?

  Kosmetolog to osoba odpowiednio przygotowana do wykonywania swojego zawodu. Oprócz ukończenia 3 lub 5-letnich studiów dobry kosmetolog będzie również cały czas podnosił swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach, czytając różne publikacje naukowe, czy niuanse ze świata kosmetologii i medycyny estetycznej. Kosmetolog jest osobą, która wykonuje wiele różnych zabiegów mających na celu poprawienie stanu naszej skóry. Możemy do niego iść z problemem zmarszczek, trądziku, wypadających włosów, wrastających paznokci czy chcąc poprawić wygląd naszej sylwetki. Do każdego rodzaju z tych zabiegów, kosmetolog jest odpowiednio przygotowany dzięki zdobywaniu wiedzy na studiach, szkoleniach, a także w pracy. Kosmetolog doradzi nam również dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej zarówno w kwestii skóry twarzy, głowy, jak i paznokci. Z tego względu zawód kosmetologa wyodrębnił do tej pory kilka specjalności. Jedną z nich jest trycholog, który ocenia stan skóry głowy, dobiera dla nas odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do stosowania w domu. Kolejnym specjalistą jest podolog zajmujący się schorzeniami w obrębie stóp i paznokci.

  Kosmetolog w Koninie

  Czym zajmuje się kosmetolog?

  Jak już dowiedzieliśmy się wcześniej, kosmetolog zajmuje się naprawdę wieloma rzeczami. Możemy udać się do niego z problemami skóry twarzy i ciała, wypadającymi włosami, a także dolegliwościami ze strony stóp. Jego zadaniem jest przeprowadzenie z nami wyczerpującej konsultacji, dobór odpowiedniego zabiegu oraz pielęgnacji pozabiegowej, ale nie tylko. Doświadczony kosmetolog wie, także jak ważna, jest przy tym wszystkim odpowiednia opieka nad klientem oraz jego wsparcie psychiczne podczas leczenia. Oprócz tych najbardziej popularnych specjalności kosmetolog może również zajmować się makijażem permanentnym. Dokładniej, osoba wykonująca tego typu zabiegi, nazywana jest często linergistą. Oprócz powszechnie wykonywanych pigmentacji brwi, ust czy powiek, linergistka może również zajmować się mikropigmentacją brodawek sutkowych u kobiet po masektomii czy też mikropigmentacją skóry głowy u mężczyzn, ale również u kobiet zmagających się z pierwszymi oznakami łysienia. Jak widzimy, zawód kosmetologa niesie, za sobą naprawdę wiele możliwości, z których osoba kończąca studia na tym kierunku z powodzeniem może korzystać i wyspecjalizować się później jeszcze dokładniej w danej, węższej dziedzinie zgodnie ze swoimi osobistymi upodobaniami.

  Kosmetolog – kto to?

  Jak już uprzednio wspominaliśmy, kosmetogiem, jest osoba, która ukończyła studia wyższe licencjackie lub magisterskie. W odróżnieniu od kosmetologa kosmetyczka to osoba, która najczęściej jest absolwentką szkoły policealnej, technikum, szkoły zawodowej lub ukończyła różne kursy kwalifikacyjne na to stanowisko. Kosmetolog jest odpowiednio wykwalifikowany do tego, aby przeprowadzić na kliencie takie zabiegi, jak depilacja laserowa, endermologia, radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia mikroigłowa, peelingi chemiczne czy wiele innych zabiegów odmładzających, modelujących sylwetkę czy pielęgnacyjnych. Kosmetyczka natomiast świetnie sprawdzi się w przypadku wykonywania makijażu, manicure, henny brwi, rzęs czy depilacji woskiem. Oba te zawody jednocześnie wspaniale funkcjonują w jednym salonie, a także bardzo dobrze się uzupełniają.

  Wkrótce
  dostępne usługi