Pewne wieczorne wyjścia to czas, gdy możemy pozwolić sobie na bardziej wyrafinowany i elegancki wygląd. Jednym z najważniejszych elementów, który przyczyni się do naszego spektakularnego wyglądu, jest make-up. Dowiedz się, jak zrobić udany makijaż wieczorowy!

Skóra

Pierwszym krokiem do osiągnięcia perfekcyjnego makijażu wieczorowego jest przygotowanie skóry. Powinna ona być czysta i nawilżona przed nałożeniem odpowiednio dobranego podkładu. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto stosować dobrą jakościowo bazę pod podkład. Dzięki niej makijaż będzie wyglądał ładniej i utrzyma się na skórze przez dłuższy czas.

Podkład należy dobierać w zależności od naszej cery oraz typu skóry. W przypadku skóry tłustej lepiej wybrać matujący, a w przypadku suchej – nawilżający. Przy nakładaniu podkładu nie należy przesadzać – nie musimy go nakładać na całą twarz. Wystarczy nanosić go tam, gdzie trzeba ukryć niedoskonałości.

Oczy

Podczas tworzenia wieczorowego makijażu, należy pamiętać o podkreśleniu oczu. Najlepszym sposobem na uzyskanie niebanalnie wyglądających oczu jest użycie cieni. Wybierając cienie, należy kierować się przede wszystkim kolorem oczu oraz rzęsami. Osoby z ciemniejszymi oczami mogą wybrać cienie w ciemnym kolorze, natomiast właścicielki jasnych oczu powinny postawić na cienie w kolorze brązu lub zielonym.

Potrzebujesz pomocy wizażystki? Sprawdź makijaż wieczorowy Konin, który mogę dla Ciebie wykonać.

Zaczynając od wewnętrznego kącika oka, nakładamy najjaśniejszy kolor cieni, a następnie przechodzimy do zmieszania dwóch lub trzech kolorów na powiece. Następnie kładziemy ciemniejszy cień do zewnętrznego kącika oka, aby uzyskać efekt tak zwanego migdałka. Nie zapomnijmy o podkreśleniu brwi – powinny być dokładnie wyczyszczone i podkreślone kredką lub cieniem.

Rzęsy

Nie można zapomnieć o rzęsach! Utrzymanie ich w dobrym stanie to ważny element każego wieczorowego makijażu. W pierwszej kolejności należy przyciemnić włoski przy użyciu tuszu, a następnie użyć odpowiednio dobranych sztucznych rzęs. Dzięki temu uzyskamy efekt rzucający się w oczy i dodamy szyku naszemu wyglądowi. Pro tip: użyj curlingu do podkręcenia rzęs przed nałożeniem tuszu – nabierze on takie samo uderzenie jak fryzjer do modelowania włosów.

Jeśli nie lubisz sztucznych rzęs, możesz użyć określonych rodzajów maskar: wydłużających lub pogrubiających. Wybierając tusz, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wodoodporny – im skład jest bardziej wytrzymały, tym dłużej utrzymany będzie efekt.

kosmetyki do makijażu wieczorowego

Usta

Aby uzyskać spektakularne usta, konieczne jest wybranie kolorów, które będą odpowiadać reszcie makijażu. Dla właścicielek o małych ustach, polecamy skupienie się na jasnych kolorach, przy czym osoby z większymi ustami, mogą zdecydować się na ciemniejsze kolory.

Przed nałożeniem pomadki, należy przynajmniej lekko podkreślić kontur ust, aby uzyskać bardziej elegancki efekt. Nakładając błyszczyk lub inną pomadkę należy pamiętać o tym, aby starannie zatuszować granice – im bardziej skrupulatne przetarcia, tym lepiej usta będą prezentować się na zdjęciach.

Policzki

Uzyskanie odpowiedniego wyglądu policzków jest dość istotną kwestią. Odrobina różu zaaplikowanego na kościach policzkowych pomoże uzyskać efekt młodości oraz zdrowego wyglądu. Ważne jest jednak, aby kolory były dobrze dobrane do reszty makijażu tak, żeby całość była spójna i atrakcyjna.

W przypadku twarzy okrągłych, warto skupić się na użyciu rozświetlacza. Powinno się go nakładać w okolicach kości policzkowych – dzięki czemu wygląd będzie elegancki i wyrafinowany.

Końcowe szlify

Delikatnie przetrzyj końcówki włosów suchym olejkiem, aby nadać im blasku i jednocześnie zmniejszyć ilość plątaniny wokół twarzy. Możesz też dodać trochę brokatu w celu uzyskania dodatkowego błysku w ważnym dla Ciebie dniu.

Pamiętaj, aby zachować zachować zdrowy umiar w kwestii ilości aplikowanych kosmetyków, co przełoży się pozytywnie na końcowy efekt, który powinien być elegancki i wyjątkowy.