Z biegiem czasu chyba każdy z nas dostrzega rosnące ceny za usługi świadczone w każdej branży czy najzwyczajniej idąc na zakupy do sklepu. A jak jest w branży kosmetycznej? Sprawdźmy zatem, ile zapłacimy za makijaż wykonany przez profesjonalną wizażystkę.

Podstawowe czynniki, które mają znaczący wpływ na cenę makijażu

Istnieje kilka kluczowych czynników, które kształtują cenę danego makijażu. Czynnikiem, który prawdopodobnie ma największy wpływ na cenę za usługę makijażu, jest miejscowość w której jest świadczona. Analizując cenniki profesjonalnych wizażystek za makijaż dzienny, ślubny i wieczorowy możemy dostrzec wyższe ceny w miastach takich jak na przykład Warszawa czy Poznań, a inne w mniejszych miejsco wościach takich jak na przykład Konin, chociaż należy podkreślić, że na przestrzeni lat różnice te maleją.

Kolejnym czynnikiem, który warunkuje cenę za makijaż, jest doświadczenie wizażystki i pozycja na rynku. Oczywiste jest, iż panuje tendencja, że bard ziej znana czy posiadająca większe doświadczenie wizażystka będzie oferowała droższy makijaż.

Czas poruszyć ostatnią kwestię, która ma realny wpływ na cenę makijażu, czyli po prostu kosmetyki, które będą użyte do wykonanego makijażu. Ciężko wyobrazić sobi e, żeby osoba posiadająca kosmetyki z najwyższej półki nie wyceniła solidnie swojej usługi. Należy zatem pamiętać, że realia cenowe makijażu kształtowane są przez:

  • miejscowość, w której wykonywany jest makijaż,
  • doświadczenie i renoma wizażystki,
  • jakość ko smetyków.

Analiza cen za makijaż ślubny, wieczorowy I dzienny

Poniższa analiza została przeprowadzona na podstawie danych zebranych z wyników wyszukiwania Google na frazy:

  • makijaż wieczorowy cennik,
  • makijaż ślubny cennik,
  • makijaż cennik.

Wykorzystane zos tały dane z dziesięciu stron posiadających cennik za makijaż, które znajdowały się na pierwszych trzech stron wyników wyszukiwań. Do czynienia mamy zatem z czołowymi makijażystkami z większych miast.

ile kosztuje makijaż?

Średnia cena za makijaż u profesjonalistki za: makijaż dzienny, wieczorowy I ślubny

Pora na omówienie powyżej umieszczonej tabeli. Wiesz, który nie posiada ceny, a znak „-”, to znaczy, że tej usługi makijażu dana wizażystka nie posiada (nie jest wliczone do średniej). Ceny makijażu ślubnego zostały podane za jego finalną, ostateczną wersję, to znaczy, że nie wliczona została cena makijażu próbnego, która zazwyczaj wynosi równowartość ceny ostatecznego makijażu ślubnego, a niekiedy nawet jest wyższa.

Średnia cena za makijaż wieczorowy wyniosła 160zł, za makijaż ślubny 179zł (bez opłaty za makijaż próbny), a za makijaż dzienny 138zł. Analiza ilustruje nam sytuację, że wśród topowych wizażystek na próżno szukać nawet makijażu do 100zł, ponieważ średnia wyszła wyraźnie wyższa. Najwięcej zapłacimy za makijaż ślubny, którego cena średnio wynosi 179zł (jak już wspomniałam bez makijażu próbnego), następnie za makijaż wieczorowy – 160zł i za makijaż dzienny – 138zł.

Czy więcej niż 100zł za makijaż to dużo?

Wśród wizażystek nawet dziś znajdziemy usługi oferowane za mniejsze pieniądze niż 100zł. Do tego grona najczęściej należą osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze świadczeniem usługi makijażu. Ceny takich osób za na przykład makijaż okolicznościowy kształtują się na poziomie 70-90zł. Powinnyśmy pamiętać, że płacimy również za pasję do „fachu” – wybierając prawdziwą pasjonatkę w zakresie szeroko pojętej „usługi uroda i piękno” mamy gwarancję znajomości najnowszych trendów, które potrafią ulegać zmianie, a także wysokiej jakości kosmetyków i indywidualnego podejścia do klientki. Patrząc na dzisiejsze standardy i fakt, że każda z nas wybierając się na makijaż, chce wyglądać wyjątkowo i pięknie – cena w zakresie 100-200zł nie wydaje się przesadzona.

A co z ofertami typu 40zł za makijaż?

Tego typu często nie są pochwalane przez profesjonalne wizażystki i uznaje się to niejako za „niszczenie branży”. Bo jak wytłumaczyć klientce swoją cenę, która na przykład wynosi 150zł, kiedy klienta jakiś czas temu załapała się na makijaż za przysłowiowe 40zł? Niestety czasami mamy do czynienia z niską świadomością kobiet w kontekście tego, za co płacą. Za omawiane przysłowiowe 40zł prawdopodobnie nie otrzymamy profesjonalnego makijażu, nawet kiedy osoba wykonująca go ma „sprawną rękę”, bo nielogiczne jest to, żeby wykonywała go topowymi kosmetykami. Takich ofert jest coraz mniej, ale nadal występują, a czy „niszczą branżę” niech każda z nas odpowie sobie sama.

Podsumowanie

To, na jaki makijaż się zdecydujemy i tak zależy tylko od nas. Analizując ceny (analiza przeprowadzona w lutym 2020) ewidentnie widać, że makijaż to usługa ekskluzywna i jej wartość rośnie i można przypuszczać, że będzie rosła. Z racji, że na makijaż kobiety tak naprawdę nie wybierają się codziennie, a przy wybranej okazji obcinanie kosztów do 40zł za makijaż wydaje się po prostu bez sensu. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą makijażu z dojazdem z Konina oraz makijażu w Koninie.

Oliwia Przychodzka, 07.02.2020

Polecane usługi